Zdjęcia ze ślubu w cyfrowej formie

fotografia ślubnaW dwudziestym pierwszym wieku zdjęcia ślubne są zazwyczaj wręczane nam w formie cyfrowej, nie można więc uciec od pytania o to, czy ich wywoływanie ma w ogóle sens. Co więcej, forma taka kojarzy się z oszczędnościami, a przecież nie sposób nie zgodzić się z tym, że przyszłym parom młodym może na nich zależeć. Co więcej, rodzi się pytanie, czy w natłoku codziennych spraw istnieje szansa na znalezienie czasu na to, aby samemu dokonać odpowiedniej selekcji?

Nie można jednak zapominać o tym, że nie są to wcale jedyne kwestie warte poruszenia, nie można bowiem nie zadać sobie pytania o to, na ile bezpieczne są zdjęcia w wersji cyfrowej umieszczone na płycie DVD. Dyski twarde ulegają przecież awariom tak samo, jak i inne części składowe komputera, a i sama płyta nie jest wcale najbezpieczniejszym nośnikiem danych. Nie da się przy tym ukryć, że starzeje się, jak każde inne rozwiązanie tego typu, już za kilkanaście lat może się więc okazać, że nie nadaje się do odczytu. Nie bez znaczenia jest i to, że o zdjęciach w albumach słusznie mówi się jako o rozwiązaniach ponadczasowych, niewiele przyjemności można więc porównać z tą, jaką daje chwila spędzona ze starymi fotografiami przywołującymi najpiękniejsze wspomnienia.

zdjęcia ślubneJeśli zatem zdecydujemy się na to, aby zdjęcia wywołać, wskazane jest zadbanie nie tylko o ich jakość, ale i o odpowiednią oprawę. Propozycji jest co najmniej kilka, na pierwszy plan wysuwa się zaś tradycyjny album z kartonowymi stronicami przedzielonymi dla bezpieczeństwa pergaminem. Zdjęcia wkleja się do niego z wykorzystaniem specjalnych nalepek, choć często wystarczający okazuje się być zwykły klej. Sam układ zdjęć może być przy tym dowolny, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Rozwiązaniem nieco mniej konwencjonalnym jest fotoksiążka często budząca skojarzenia z książką w jej klasycznym wydaniu. Poszczególne jej kartki są zszywane lub sklejane, a strony mają grubość porównywalną z tą, jaka charakteryzuje elegancko wydany album. Kompozycja zdjęć nie zna ograniczeń i zależy tak od gustu osoby składającej zlecenie, jak i od umiejętności samego fotografa.