Jak wykonywać makijaż z kosmetykami mineralnym?

kosmetyki mineralne

Mineralne kosmetyki są chętnie wybierane przez kobiety, które mają cerę wrażliwą i skłonną do alergii. Są one całkowicie naturalne, wyjątkowo delikatne i nie będą powodować uczuleń. Jednak trzeba pamiętać, że kosmetyki mineralne nakładane będą nieco inaczej niż tradycyjne. Mamy dla Was poradnik jak wykonywać makijaż z tymi kosmetykami.

Kosmetyki mineralne cieszą się rzeczywiście coraz większym zainteresowaniem, ponieważ są to produkty całkowicie naturalne, nie będą powodować alergii i nie niszczą kondycji skóry. Warto jednak wiedzieć, że nakładanie takich kosmetyków wygląda inaczej niż tradycyjnych propozycji.

Jak więc wykonać makijaż z kosmetykami mineralnymi?

O czym powinniśmy pamiętać przy kosmetykach mineralnych?

Kosmetyki mineralne charakteryzują się sypką konsystencją i będą się łatwo osypywać, a to sprawia, że ich aplikacja będzie wymagać odpowiedniej sprawności. Jedna z podstawowych zasad nakładania tych produktów będzie polegać na tym, że nie wkładamy pędzla do słoiczka z kosmetykiem. Proszek wsypujemy do miseczki i nabieramy pędzlem. Nie zapominamy o strzepnięciu nadmiaru pudru inaczej będą zostawać na twarzy smugi z proszku, który się osypuje. Dlatego lepiej tą czynność powtórzyć kilka razy niż jednorazowo nakładać zbyt dużo kosmetyków.

Kolejny argument, który będzie przemawiał za stopniowym nakładaniem mineralnych kosmetyków to fakt, że nadmiar proszku będzie powodował efekt maski na twarzy. Zaleca się wysypanie do miseczki niewielkiej ilości proszku, ponieważ musimy pamiętać, że takie kosmetyki charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością. Najlepiej będzie nakładać kilka warstw takiego kosmetyku stopniowo, ponieważ wtedy będzie można zatrzymać się w odpowiednim momencie mając idealny dla nas odcień.

Kosmetyki mineralne – jak nakłada się mineralny puder?

Mineralny puder charakteryzuje się inną konsystencją niż tradycyjny odpowiednik. Będzie to znacznie lżejsza formuła, która nie zatyka porów, będzie sypka a to sprawia, że nakładanie wymaga pewnych umiejętności. Zanim zabierzemy się do aplikacji pudru mineralnego trzeba mieć dobry pędzel. Poleca się przede wszystkim dwa rodzaje pędzli. Mamy tam flat top oraz kabuki i użycie będzie uzależnione od rodzaju efektu jaki chcemy uzyskiwać.

Zbite i gęste włosie ma ścięty na płasko flat top, który daje lepsze krycie niż te mniej zwarte propozycje. Kabuki natomiast ma bardziej zaokrąglone włosie i bardziej puszyste. Osoby, które mają szczególnie wrażliwą skórę powinny mieć właśnie ten delikatny pędzel kabuki, który będzie miękki i wyjątkowo delikatny mimo, że przygotowywany będzie z włosia syntetycznego. Struktura sprawia, że do każdej cery będzie się on rzeczywiście dobrze nadawał. Należy jednak wiedzieć, że nakładanie pudru mineralnego wygląda inaczej niż kosmetyków tradycyjnych.

Przed nakładaniem należy nawilżyć twarz kremem, ponieważ dzięki temu będzie to gwarantowało, że puder będzie się dobrze trzymał. Puder mineralny nie będzie sypany na twarz, ale będzie trzeba go wcierać. W taki sposób może się on przykleić do tego nałożonego wcześniej na skórę kremu. Warto zwracać uwagę na to, by pędzlem wykonywać zawsze okrężne ruchy, zaczynając od policzków.

Aplikacja na mokro

Cera pokryta jest niedoskonałościami i wtedy będzie trzeba używać specjalnych kryjących kosmetyków. Jeśli chce się takie pełne krycie uzyskiwać właśnie dzięki kosmetykom mineralnym będzie trzeba się decydować na aplikację na mokro. Taka aplikacja wymaga spryskania pędzla wodą albo hydrolatem. Warto mieć także buteleczkę z atomizerem, by stopniowo spryskiwać pędzle do wypracowania odpowiedniej wilgotności włosia. W trakcie aplikacji na mokro można mieć także wacik z hydrolatem, którym będzie się wykonywać coś takiego jak stemplowanie. Jeśli chodzi o aplikacje na mokro po takim nałożeniu kosmetyk będzie miał nieco inny kolor, ale po wyschnięciu wróci do naturalnego koloru. Technika stemplowania będzie dość zajmująca, ponieważ trzeba będzie krok po kroku przykładać wacik do całej twarzy.

Inni odwiedzili też: elegancja.net.pl