Ramki cyfrowe

cyfrowa ramka na zdjęciaFotografia cyfrowa doprowadziła do tego, że obecnie dużo łatwiej wykonywać można zdjęcia. Co również istotne możemy ich robić dużo więcej niż w przypadku aparatów na klisze. Gdy z wakacji przywozimy masę zdjęć nawet kilka tysięcy fotografii pojawia się problem z ich oglądaniem. W takim przypadku rozwiązaniem mogą być ramki cyfrowe, dzięki którym szybko obejrzymy wszystkie zdjęcia z karty pamięci z aparatu. Przez ramki dużo łatwiej również usunąć nieudane zdjęcia.

1. Wbudowana pamięć

Większość ramek ma obecnie wbudowaną przez producenta pamięć co również jest wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, które dobrze się sprawdza. Dzięki temu możemy wygodnie zgrywać zdjęcia nawet w momencie, gdy nie posiadamy karty pamięci w ramce. Dostęp do wbudowanej pamięci bardzo często będzie możliwy również z poziomu komputera przez kabel USB.

2. Ekran

Rodzaje ramek cyfrowych możemy wyróżniać przede wszystkim pod kątem tego jakie mamy dostępne rozmiary ekranów. Obecnie w sprzedaży znajdują się ramki nawet o minimalnej wielkości 1,5 cala jak i też ogromne ramki, które mają 40 cali. Najbardziej popularne będą ramki, które mają około 7 cali i są podobne wielkościowo do zdjęcia 10x15 cm. Do matrycy i wielkości ekranu musimy również dopasować rozdzielczość, która może mieć obecnie formę od 480×234 do 1024×768 pikseli. Jeśli będziemy decydować się na ramki z większą rozdzielczością możemy oczekiwać, że wyświetlane obrazy będą się lepiej prezentować.

3. Pokaz zdjęć

ramka cyfrowa na zdjęciaRamki umożliwiają włączenie automatycznego pokazu zdjęć. Sami możemy ustawiać okres czasowy dla wyświetlania jednego zdjęcia. Gdy chcemy szybko obejrzeć zdjęcia może to być 3-5 sekund dla jednej fotografii. W momencie, gdy stawiamy ramkę na półce i ma funkcję ozdobną można wybrać kilka zdjęć i zmiana ich może następować przykładowo co klika godzin. Wartą wspomnienia atrakcją będzie między innymi forma w jakiej poszczególne zdjęcia będą się zmieniać. Sposoby przejścia zdjęcia można ustalać w różny sposób w zależności od własnych upodobań. W droższych sprzętach tych możliwości jest najczęściej więcej, a jednocześnie mamy również możliwość przygotowania kolażu wyświetlanych zdjęć.