Jak wygląda wynajem samochodów?

W tym momencie wypożyczalnie samochodów nie są już luksusem. W okresie wakacji wiele osób z nich korzysta. Warto oczywiście poznać warunki wypożyczenia. Świetnym przykładem może być dla nas sytuacja, gdy ktoś zwiedzić chce rejony położone na drugim krańcu naszego kraju. Podróż samochodem będzie uciążliwa, zajmie sporo czasu może być także niebezpieczna i oprócz tego sporo będzie nas kosztować.

Dlatego wydaje się, że dobrą opcją może się okaząć w takiej sytuacji przelot samolotem tanimi liniami i następnie wynajęcie samochodu już w konkretnym miejscu, jakie będziemy zwiedzać. W ten sposób zaoszczędzimy czas i pieniądze. Można także decydować się na wypożyczenie samochodu w momencie, gdy będzie się za granicą. Dzięki temu nie będziemy już uzależnieni od hotelu i wycieczek, nie będzie trzeba tylko spędzać czasu na plaży, ale będzie można pojeździć po okolicy i tym samym zwiedzić jakieś interesujące miejsca. Jeśli chodzi o takie ważne kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę to również same warunki wynajmuj, dlatego w tym względzie postaramy się Wam coś więcej przekazać.

Wiek kierowcy i staż za kółkiem

Trzeba pamiętać, że nie każdy będzie mógł pozwolić sobie zawsze na wypożyczenie samochodu. Firmy wypożyczające mają swoje rygory i są one zróżnicowane w zależności od konkretnej firmy. Najlepiej będzie więc sprawdzić dobrze w regulaminie jak sytuacja wygląda. Standardowo jest tak, żę kierowca, który ma 18 lat oraz taki, który odebrał prawo jazdy dopiero co nie będzie miał możliwości wynająć samochodu. Firmy wypożyczające dla samochodów klasy kompaktowej stawiają warunek posiadania rok prawa jazdy i wieku 19 lat. Do klasy średniej będzie trzeba już mieć 21 lat a jeśli chodzi o klasę wyższą ten wymóg to już ważne trzy lata prawo jazdy a jednocześnie 25 lat. Konkretne warunki jakie będą sprawdzone zawsze trzeba zobaczyć w regulaminie konkretnej wypożyczalni z jakiej będziemy chcieli korzystać.

Trzeba pamiętać, że na piękne oczy nikt nam samochodu nie będzie chciał wypożyczyć. Wypożyczalnia wymagać będzie przedstawienia odpowiednich dokumentu. Musimy pokazać prawo jazdy, dokument ze zdjęciem taki jak dowód czy paszport. Zawsze przy wynajmie ważne będzie także posiadanie karty kredytowej, a niekiedy również jeśli chodzi o klasę wyższa samochodów może być tak, że konieczne będzie mieć dwie karty kredytowe. Ten obowiązek związany będzie z kaucją jaką będzie trzeba wnieść przy wynajmie. W zależności od konkretnej wypożyczalni albo dla konkretnych klas samochodów będzie to konkretna kwota, albo też będzie to kwota wynajmu plus pełny bak paliwa. Kwota kaucji jest w takiej sytuacji blokowane na karcie kredytowej. Firma w ten sposób będzie zabezpieczać swoje interesy.

Samochód oddajemy w takim samym stanie

Jeśli formalności już za nami trzeba będzie jeszcze poznać warunki wynajmu. Auto powinno wracać do wypożyczalni w takim samym stanie w jakim wyjechało. Samochód wyjeżdża z pełnym bakiem i z takim ma wrócić. Jeśli nie będziemy baku wypełniać to firma naliczy nam opłatę za to brakujące paliwo zgodnie ze swoim cennikiem. Jednocześnie musimy pamiętać, że wypożyczony samochód nie daje pełnej wolności i wszelkie wykroczenie na drodze będą oczywiście obciążać nasze konto. Podobnie opłaty drogowe, autostradowe czy parkingowe.